Taras - obrzeże/opaska

Szukasz pomysłu na aranżację tarasu? Szukasz podpowiedzi jak samodzielnie wykonać taras? Nie wiesz jaką wybrać nawierzchnię i jak ją położyć? A może zastanawiasz się jakimi roślinami obsadzić taras? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi.

Moderator: wika001

maniuu
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2024, 10:30
Taras - obrzeże/opaska

autor: maniuu » 14 cze 2024, 10:39

Witam,
chciałbym zrobić taras. Przy budowie zostały wyciągnięte bloczki fundamentowe na prawie docelową wysokość jako zarys tarasu.... no i teraz nie wiem jak ten taras zrobić.

Oczywiście mógłbym zrobić palisadę wokół bloczków ale to przedroży inwestycję i okaże się że bloczki były niepotrzebne.

Wpadłem na pomysł, by na wyprowadzonych bloczkach fundamentowych przykleić daszki betonowe (te co ogrodzenia się zamyka) jako opaska, by były obrzeżem dla kostki. Pytanie - czy ktoś już tak robił? Czy to wytrzyma? Bo widziałem w internecie filmy, że ściany robili z pustaków ogrodzeniowych + przyklejane do nich daszki i później zawożono do środka piach i układana kostka. Wszystko się ładnie licowało

czy jak przykleję daszek do bloczka betonowego to coś innego?

proszę o opinie

pozdrawiam

Wróć do „Tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów