Ochrona przed upałem... czy słońcem?

Miejsce, by pochwalić się swoimi osiągnięciami i zastosowanymi rozwiązaniami. Tu znajdziesz praktyczne podpowiedzi dotyczące wykonania elementów małej architektury, aranżacji ogrodu, uprawy i pielęgnacji roślin.

Moderator: wika001

JankoDeCypro
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2024, 8:54
Ochrona przed upałem... czy słońcem?

autor: JankoDeCypro » 10 lip 2024, 13:22

Dzień dobry!
Mam taką zagwozdkę w związku z pogodą. Otóż przy pielęgnacji roślin ponoć nie należy ich podlewać w upały, tj. w godzinach największej aktywności słońca - ponoć woda może skupiać promienie i w ten sposób "parzy się" roślinę.

I teraz co jest groźniejsze dla takiego przykładowego storczyka albo fuksji - nadmierna ekspozycja na słońce, czy jednak wysoka temperatura :?:

Kolejna kwestia, która mnie zastanawia: przesadzanie. Skoro przesadza się niektóre rośliny na zimę i trzyma w pomieszczeniach, to dlaczego nie robi się podobnie w czasie takich upałów??? Mam pokój gdzie dzięki wentylatorowi https://levoit.pl/produkt/wentylator-ko ... se-36-pro/ jest przyjemniej, kwiaty ogrodowe w donicach.
I teraz czy warto je chować do środka, tak jak zaleca się nie wychodzić w godzinach 11:00 do 14:00 czy tam 17:00?!?

No i do puenty - co można samodzielnie zrobić/wykonać, żeby sobie roślin nie uszkodzić w takie intensywne lato? To pytanie zasadnicze, liczę na jakieś podpowiedzi DIY.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2024, 8:09 przez JankoDeCypro, łącznie zmieniany 1 raz.

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 213
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Ochrona przed upałem... czy słońcem?

autor: K@linka » 16 lip 2024, 8:46

Od marca mam uchylone w całym mieszkaniu + w kuchni całą dobę otwarte na oścież. W sypialni jak uchylone nie wystarcza to jeszcze otwieram kawałek balkon. W ciągu dnia jak jest turbo gorąco to sypialnia pozasłaniana i okna zamknięte a wieczorem wietrzenie i na noc otwieranie.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów