Bananowiec wzorzysty

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Adams0
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:49
Bananowiec wzorzysty

autor: Adams0 » 27 kwie 2011, 10:38

Mojemu bananowcowi przymarzły listki bo nie wniosłem go na noc do domu a były niestety przymrozki i liście częściowo są po prostu klapnięte.
Co należy zrobić w takim przypadku, gdzie trzymać bananowca, w jakiej temperaturze i czy jest szansa, że znowu będzie można się nim cieszyć.

cisowianka
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:25
Re: Bananowiec wzorzysty

autor: cisowianka » 09 paź 2011, 21:43

Przede wszystkim nie spisuj go na straty, daj mu odpocząc kilka tygodni, po prostu zostaw w spokoju.
zapewnij odpowiednie miejsce. Pisząc o odpowiednim miejscu mam na myśli ciepłe, słoneczne, bez przeciągow i narażenia na jakiekolwiek urazy. Uwzględnij tutaj nawet przechodzenie obok i trącanie liści przez ludzi czy zwierzęta domowe. Warto też stosować odżywki do kwiatow o zodobnych liściach. Mamy zimę, także optymalnie byłoby to stosować co kilka tygodni, jednak w sytuacji jaką opisujesz można przez jakies dwa czy trzy tygodnie podlewać nawet co tydzien.
Liście, które zbrązowieją należy usuną.

Mam nadziję, że Twój bananowiec wróci do formy i w końcu zaowocuje :)


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów

cron