Podlewanie podczas urlopu

Informacje o systemach nawadnia ogrodów, ich zastosowaniu, wadach i zaletach. Zraszacze ogrodowe, systemy automatycznego nawadniania, efektywne podlewanie ogrodu. Porady jak wykonać system nawadniania, a może zlecić prace specjalistycznej firmie?

Moderator: wika001

farah557
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 27 gru 2018, 15:36
Re: Podlewanie podczas urlopu

autor: farah557 » 27 gru 2018, 16:05

Najlepszym sposobem jest sąsiad :P
Ale jeśli tego nie ma to niestety musimy sobie jakoś radzić.
Kiedyś na blogu sklepu sklepdlaogrodu.pl widziałam wpis właśnie o tym jak sobie radzić z podlewaniem podczas naszej nieobecności, nie mogę go odszukać. Czy ktoś go znalazł?

zypa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 09 wrz 2019, 7:37
Re: Podlewanie podczas urlopu

autor: zypa » 16 sie 2024, 11:32

Automat, wszystko do ogarnięcia na odległość. Jak byliśmy w Karpaczu - https://www.lesnydwor.karpacz.pl/lesny-dwor/wydarzenia/atrakcje-dla-dzieci-w-karpaczu
oni tam mieli różne atrakcje dla dzieci i podobnie zorganizowane psikacze.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2024, 12:48 przez zypa, łącznie zmieniany 1 raz.

JanCydr0wy
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2024, 10:25
Re: Podlewanie podczas urlopu

autor: JanCydr0wy » 16 sie 2024, 12:23

jurekk pisze:Witam, planuję ponad miesięczny urlop i mam do Was pytanie odnośnie podlewania roślin doniczkowych w domu. Mam około 30 donic z kwiatami i nie mam kogo poprosić o ich podlewanie podczas mojej nieobecności. Kto zna jakieś dobre rozwiązanie, widziałem w sklepach takie szklane kule, czy to dobra metoda, czy jednak miednica z wodą, a może jeszcze coś innego?


Te podlewaczki w formie kuli są nie tylko praktyczne, ale też dekoracyjne. Jeżeli nie zależy Ci na ozdobach i szukasz tańszego rozwiązania, możesz po prostu użyć butelki wody z przedziurawioną nakrętką i wkopać ją trochę w ziemię.

A jeżeli koszty nie grają roli, to możesz znaleźć automatyczne konewki z sensorami, które będą mierzyć poziom wilgoci i uwalniać tyle wody, ile czujniki uznają za adekwatne.
Jednak nie odpowiem Ci, jaka pojemność będzie odpowiednia na miesiąc czasu.


Wróć do „Nawadnianie ogrodów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów